https://aarch.dk/wp-content/uploads/2026/04/Gemini_Generated_Image_bpk8oebpk8oebpk8.png
1024
1024
Signe Janderup
https://s3-eu-central-1.amazonaws.com/aarchdk/wp-content/uploads/2019/02/03164631/aarch-logo-dark.svg
Signe Janderup2026-04-28 12:16:342026-04-28 12:16:34Arkitektstuderende søges til visualisering af boligprojekter (betalt)- HOME
- /
- Arkitektstuderende søges til visualisering af boligprojekter (betalt)
Jeg søger en arkitektstuderende til sparring og/eller konkret arbejde på boligprojekter (house flips).
Jeg arbejder selv i SketchUp og D5 og har godt styr på planløsninger og interiør. Min udfordring ligger primært i eksteriør – have, indkørsel og omgivelser – hvor jeg ønsker et mere realistisk og gennemarbejdet udtryk.
Opgaven kan bestå i:
Sparring på workflow og visualisering
Udvikling af udendørs løsninger (belægning, beplantning, helhedsudtryk)
Evt. arbejde videre på eksisterende modeller/renders
Det vigtigste er evnen til at omsætte inspiration til løsninger, der fungerer i praksis og visuelt hænger sammen.
Det er rigtige projekter med fokus på salg, så visualiseringerne skal være fotorealistiske og brugbare i en tidlig salgsfase.
Omfang: Fleksibelt – kan være løbende eller projektbaseret
Timeløn: Aftales (afhængig af niveau)
Du må gerne have erfaring med SketchUp, rendering (D5, V-Ray, el.lign.) og gerne interesse for AI i visualisering.
Hvis det lyder interessant, så send lidt info om dig selv + evt. portfolio.
Bedste hilsner
PlanVærk






